o2.pl już po raz trzeci w czołówce firm Fast 50

o2.pl już po raz trzeci w czołówce firm Fast 50

Firma o2.pl już po raz trzeci znalazła się w czołówce prestiżowego rankingu Fast 50, klasyfikującego najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie Środkowej. Ranking przygotowany jest przez firmę doradczą Deloitte’a.

Aby znaleźć się w rankingu Fast 50, firmy muszą działać od co najmniej pięciu lat i osiągać przychody na poziomie 50 tys. euro w pierwszym roku analizowanego okresu oraz posiadać centralę w Europie Środkowej.

W ciągu ostatnich 4 lat dynamika wzrostu o2.pl wyniosła 1826%. Wdrażanie i rozwijanie kolejnych usług, takich jak Wrzuta – serwisu umożliwiającego zamieszczanie w sieci własnych nagrań wideo, plików muzycznych i zdjęć, umacnianie pozycji Tlenofonu – pierwszej polskiej telefonii internetowej czy też uruchomienie wielu niezależnych serwisów tematycznych takich jak chociażby Pudelek sprawiają, że firma zdobywa nowych użytkowników.

Fast 50 koncentruje się na dwóch wskaźnikach określających działania firm, dwóch obszarach które wydają się z założenia sprzeczne: duży wzrost i utrzymanie zyskowności. Ranking uwzględnia roczne obroty, model biznesowy, a także działalność podstawową uczestników. Badane firmy dodatkowo określają główne wyzwania, które staną przed nimi w najbliższej przyszłości.

– To już kolejne wyróżnienie Deloitte’a w ostatnich latach utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy na właściwej drodze rozwoju, a osiągneliśmy ją tylko dzięki konsekwentnie realizowanej strategii. Chciałbym w tym miejscu szczególnie podziękować naszym pracownikom za ich pasję i zaangażowanie – mówi Michał Brański, Członek Zarządu o2.pl.

W tym roku udział w programie wzięło ponad 1000 firm kandydujących z siedmiu krajów. W Europie Środkowej Technology Fast 50 przeprowadzany jest m.in. w Czechach, na Łotwie, w Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Zwycięzcy edycji Środkowoeuropejskiej są automatycznie nominowani do ogólnoeuropejskiego rankingu Technology Fast 500.

wiecej na http://www.o2.pl

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: